Mød holdet

Andreas Abilio Arroyo Knudsen
Webudvikler
Sys Abrahamsen
Illustrator
Erik Andersen
Service- og systemspecialist
+4542606080
erik@clioonline.dk
Malene H. Andersen
User experience researcher
Nadia Bach Andersen
Digital Marketing Strategist
+4560211441
nadia@clioonline.dk
Lise Andersen-Alstrup
Projektleder
+4531177770
lise@clioonline.dk
Elise Anesen
Redaktionsassistent
Simone Bach-Dissing
Læremiddelkonsulent
Karina J. Ø. Bai
Læremiddelkonsulent
+4542606087
karinab@clioonline.dk
Asger Norskov Bak
Frontend webudvikler
Martin Bak
Brugersupport
+4542606010
mb@clioonline.dk
Mie Bardrum
Teamleder for korrektur
Maja Skovrup Becher
Rettighedskoordinator
+4542606010
maja@clioonline.dk
Clara Behrmann
Product Owner
Claudia Bille Stræde
Illustrator
Ane Billeskov
Redaktionsassistent
+4542606010
ane@clioonline.dk
Lars Bolvig
Frontend Webudvikler
Magnus Brandt Tingstrøm
Korrekturlæser
Mattias Bregnballe
Grafiker
Maja Broberg
Filmklipper
Mathias Brocks
UX/UI designer
Monica Brun
Digital redaktør, fremmedsprog og børnehaveklassen
Elena Bundgaard
Studentermedhjælper
Jonas Bährentz
Testspecialist
Heine Carlsen
Digital redaktør, fremmedsprog
+4553550388
heine@clioonline.dk
Thomas Carlsen
Webudvikler
Vladislav Chankseliani
Test Specialist
Thomas Christensen
IT-projektleder
Henning Samuel Dall
Webudvikler
Lasse Danegod
Korrekturlæser
Marie Danø
Redaktionschef
Nicolai de Thurah Wulff
Redaktionsassistent på Musikfaget
Artem Denisov
Web Developer
Charlotte Dysted
Bogholder
Thomas Effersøe
Development Team Lead
Kim Egede Jakobsen
DevOps specialist
Anne Strand Ehlers
Administrativ redaktionschef
+4526202080
anne@clioonline.dk
Gitte Lykke Ejdrup
HR studentermedhjælper
+4531451173
gitte@clioonline.dk
Louise Herping Ellegaard
Direktør for strategi og forretningsudvikling
Dorte Sofie Mørk Emus
Digital redaktør, børnehaveklassen og dansk
+4531451196
dortes@clioonline.dk
Bo Engbirk
Business Analyst
+4531451142
bo@clioonline.dk
Emilie F. Eriksen
Uploader
Esben Eriksen
Implementeringskonsulent
Juliane Giering Fejerskov
Korrekturlæser på Tyskfaget
Lisa Felder
Frontendudvikler
Emma Fugl
Medieuploader
Hasse Stege Geil
Senior Financial Controller
+4521208275
hasse@clioonline.dk
Roman Grynyshyn
Web Developer
Lasse Guldsborg
IT- og økonomidirektør
Maria Gunnarsson
Videojournalist
Maja Hansen
Digital redaktør, fremmedsprog
+4531451196
majah@clioonline.dk
Micha Leth Hellerøe
HR-specialist
+4531736062
micha@clioonline.dk
Mathilde Silje Helø
Redaktionsassistent på kulturfag
Grith Henriksen
Marketingskonsulent
Anne Hoberg Overgård
Illustrator
Marcus Hougaard
Brugersupport
+4542606010
marcus@clioonline.dk
Bohdan Hulchak
Web Developer
Anders Hyldig
Forlagschef
Tabita Jacobi
Økonomiassistent
Ditte C. Jensen
Teamleder for sprog og børnehaveklassen
Stine Johannsen
Korrekturlæser
Silas Frederik Johansen
Webudvikler
Maria Jul Lindemann
Læremiddelkonsulent
+4553555612
marial@clioonline.dk
Flemming Juul
Webudvikler
Malene L. Jørgensen
Digital redaktør, dansk
+4531451196
malenej@clioonline.dk
Rasmus Jørgensen
Webudvikler
Tanja Jørgensen
Teamleder for film
Tarja Maria Kesti
Receptionist og Salgsassistent
Liv Rytter Kielstrup
Datavalideringsspecialist
Jens Peter Klinkby Jensen
Testspecialist
Simone Klitgaard Knudsen
Uploader
Andriy Kobzar
Web Developer
Nadja Brix Koch
Uploader
Maja Konstmann
Korrekturlæser
Dmitry Koroliu
Junior DevOps
Eva Krems
Product owner
Bo Kristensen
IT-chef
+4542606010
bok@clioonline.dk
Jóhannes Kristjánsson
Innovationschef
Anja Kruse Partsch
Digital redaktør, dansk
Andriy Kulchytskyi
Web Developer
Frederikke Christine Lange
Illustrator
Rose Larsen
Læremiddelkonsulent
+4531606067
rose@clioonline.dk
Rune Larsen
Salgs- og markedschef
Christina Stæhr Lindegaard
Økonomimedarbejder
Mette Julie Lindhardtsen
HR-chef
Louise Bødker Lindkvist
Digital redaktør, praktisk-musisk
+4560815577
louiseb@clioonline.dk
Casper Lohman
Digital redaktør, naturfag
+4531455806
clj@clioonline.dk
Thomas Lorenzen
Webudvikler
Roman Lyga
Test Specialist
Kasper Løndal
Digital Marketing Strategist
+4542945344
kasper@clioonline.dk
Birgitte Brøchner Mathiasen
Digital redaktør, fremmedsprog
Evgeniy Matkovskyi
Web Developer
Thomas Meng
Digital redaktør, praktisk-musisk
Thomas Mogensen
Korrekturlæser
Stephanie Munch Jensen
Development Team Lead
Eva Müller
Digital redaktør, praktisk-musisk
+4531451192
eva@clioonline.dk
Søren Kasper Müller
Servicemedarbejder
Ann-Birthe Overholt Nicolaisen
It-didaktisk konsulent
Anders Nielsen
Projektleder
+4531451195
an@clioonline.dk
Anders Peter Nielsen
Implementeringskonsulent
+4529767374
anders@clioonline.dk
Kennet Just Nielsen
Læremiddelkonsulent
+4531606062
kennet@clioonline.dk
Niels Peter Nielsen
Digital redaktør, kulturfag
+4531451192
niels@clioonline.dk
Morten Wium Olesen
Marketingskonsulent
Luna Sofie Ottosen
Korrekturlæser
Thomas Overholt
Chief Marketing Officer
Anton Patrikeyev
Web Developer
Lise Kloborg Pedersen
Digital redaktør, dansk
+4531451196
lisek@clioonline.dk
Cathrine Petersen
Uploader
Aleksey Petrichko
Web Developer
Ievgenii Poberezhnyi
Test Specialist
Dima Popovichenko
Scrum Master/Web Developer
Dorte Holmgaard Rasmussen
QA-specialist
Karina Sivgård Rasmussen
Kok
Vitaliy Ribachenko
Web Developer
Gry Riemann
Teamleder for naturfag, kulturfag og praktisk-musisk
+4550592964
gry@clioonline.dk
Camilla Roos
Studentermedhjælper
Stíne Rosenbeck
Product Owner & UX/UI designer
Philip Peng Rosenthal
Videografiker
Tina Rostock
Digital redaktør, kulturfag
+4531451192
tina@clioonline.dk
Artem Rozdorozhnuk
Scrum Master/Web Developer
Carsten Rytter Nygaard
CFO
+4521820585
crn@clioonline.dk
Kamilla Schou-Jensen
Praktikant
Knud Sehested
Læremiddelkonsulent
+4553550386
knud@clioonline.dk
Borys Semerenko
Web Developer
Dmitri Sergejenkov
Webudvikler
Pernille Sihm
Teamleder for Illustration
Mie Borg Sirich
Redaktionsassistent på dansk
Brian Høilund Skafte
IT-drift- og supportansvarlig
Maria Skelbæk-Bundesen
Digital redaktør, dansk
Victor Slavinskiy
Web Developer
Christoffer Solander
Development Team Lead
Thor Solli
Webudvikler
Ida Kvist Sommer
Piccoline
Kim Stadil
Kommunikationskoordinator
Jens Søgaard
Webudvikler
+45531453245
js@clioonline.dk
Janus Benn Sørensen
Salgs- og marketingdirektør
Thomas Askjær Sørensen
Digital redaktør, kulturfag
+4531451192
tas@clioonline.dk
Thomas Tandberg Nolsøe
Testspecialist
Mike Theodorsson
Webudvikler
Martin Thomsen
Implementation Strategist
Sarah Tingleff
Digital redaktør, dansk
+4531451196
sarah@clioonline.dk
Odin Tribler
Development Team Lead & Chief Developer
Nicolaj Valberg Sundahl
UX/UI designer
Clara Valgaard Jørgensen
Piccoline
Anna Vaskovska
Scrum Master/Test Specialist
Maiia Vasylska
Web Developer
Lars Tran Vinding
Testspecialist
Lena Wienecke Andersen
Korrekturlæser
Marianne Wolter
Digital redaktør, praktisk-musisk
Axel Wyatt Finn Thorson
Webudvikler
Michael Østergaard
Læremiddelkonsulent