Mød holdet

Andreas Abilio Arroyo Knudsen
Webudvikler
Sys Abrahamsen
Illustrator
Erik Andersen
Service- og systemspecialist
+4542606080
erik@clioonline.dk
Malene H. Andersen
User experience researcher
Nadia Bach Andersen
Kommunikation & Marketing
+4560211441
nadia@clioonline.dk
Lise Andersen-Alstrup
Projektleder
+4531177770
lise@clioonline.dk
Elise Anesen
Redaktionsassistent
Karina J. Ø. Bai
Læremiddelkonsulent
+4542606087
karinab@clioonline.dk
Asger Norskov Bak
Frontend webudvikler
Martin Bak
Brugersupport
+4542606010
mb@clioonline.dk
Mie Bardrum
Teamleder for korrektur
Clara Behrmann
Product Owner
Claudia Bille Stræde
Illustrator
Ane Billeskov
Redaktionsassistent
Isabella F. Boll
Studentermedhjælper
Lars Bolvig
Frontend Webudvikler
Magnus Brandt Tingstrøm
Korrekturlæser
Mattias Bregnballe
Grafiker
Helén Brobeck
Oversætter og korrekturlæser
Maja Broberg
Filmklipper
Mathias Brocks
UX/UI designer
Monica Brun
Redaktør på Engelskfaget Indskoling
Malthe Bruus Jensen
Videografiker
Elena Bundgaard
Studentermedhjælper
Jonas Bährentz
Testspecialist
Heine Carlsen
Redaktør på Tyskfaget Udskoling
+4553550388
heine@clioonline.dk
Thomas Carlsen
Webudvikler
Vladislav Chankseliani
Test Specialist
Thomas Christensen
IT-projektleder
Henning Samuel Dall
Webudvikler
Lasse Danegod
Korrekturlæser
Marie Danø
Pædagogisk redaktionschef
Artem Denisov
Web Developer
Charlotte Dysted
Bogholder
Thomas Effersøe
Development Team Lead
Anne Strand Ehlers
Administrativ redaktionschef
+4526202080
anne@clioonline.dk
Gitte Lykke Ejstrup
HR-praktikant
Louise Herping Ellegaard
Direktør for strategi og forretningsudvikling
Dorte Sofie Mørk Emus
Redaktør på Læsemotoren
Bo Engbirk
Business Analyst
+4531451142
bo@clioonline.dk
Emilie F. Eriksen
Uploader
Esben Eriksen
Forlagsredaktør
Juliane Giering Fejerskov
Korrekturlæser på Tyskfaget
Lisa Felder
Frontendudvikler
Maja Skovrup Frisk
Rettighedskoordinator
+4531451173
maja@clioonline.dk
Emma Fugl
Mediuploader
Hasse Stege Geil
Senior Financial Controller
+4521208275
hasse@clioonline.dk
Jarl Gjessing
IT-projektleder
+4531606015
jarl@clioonline.dk
Anders Groth
Redaktør på Musikfaget
+4553553840
andersg@clioonline.dk
Roman Grynyshyn
Web Developer
Lasse Guldsborg
IT- og økonomidirektør
Maria Gunnarsson
Videojournalist
Maja Hansen
Redaktør på Engelskfaget Udskoling
+4531451196
majah@clioonline.dk
Micha Leth Hellerøe
HR-specialist
+4531736062
micha@clioonline.dk
Mathilde Silje Helø
Redaktionsassistent på Kulturfag
Grith Henriksen
Marketingskonsulent
Anne Hoberg Overgård
Illustrator
Marcus Hougaard
Brugersupport
+4542606010
marcus@clioonline.dk
Bohdan Hulchak
Web Developer
Anders Hyldig
Forlagschef
Pia G. Skov Jacobsen
Redaktør på Tyskfaget Mellemtrin
Ditte C. Jensen
Pædagogisk projektleder
Stine Johannsen
Korrekturlæser
Silas Frederik Johansen
Webudvikler
Maria Jul Lindemann
Læremiddelkonsulent
+4553555612
marial@clioonline.dk
Flemming Juul
Webudvikler
Malene L. Jørgensen
Redaktør på Danskfaget Udskoling
+4531451173
malenej@clioonline.dk
Rasmus Jørgensen
Webudvikler
Tarja Maria Kesti
Receptionist og Salgsassistent
Liv Rytter Kielstrup
Datavalideringsspecialist
Jens Peter Klinkby Jensen
Testspecialist
Simone Klitgaard Knudsen
Uploader
Andriy Kobzar
Web Developer
Nadja Brix Koch
Uploader
Maja Konstmann
Korrekturlæser
Bo Kristensen
IT-chef
+4542606010
bok@clioonline.dk
Jóhannes Kristjánsson
Innovationschef
Anja Kruse Partsch
Læsepædagogisk redaktør
Andriy Kulchytskyi
Web Developer
Frederikke Christine Lange
Illustrator
Rose Larsen
Læremiddelkonsulent
+4531606067
rose@clioonline.dk
Rune Larsen
Salgs- og markedschef
Christina Stæhr Lindegaard
Økonomimedarbejder
Mette Julie Lindhardtsen
HR-chef
Louise Bødker Lindkvist
Redaktør på Madkundskabsfaget
+4560815577
louiseb@clioonline.dk
Casper Lohman
Redaktør på FysikKemifaget
+4531455806
clj@clioonline.dk
Thomas Lorenzen
Webudvikler
Roman Lyga
Test Specialist
Kasper Løndal
Marketingkonsulent
+4542945344
kasper@clioonline.dk
Mai Mangaard
Redaktionsassistent på Billedkunstfaget
Birgitte Brøchner Mathiasen
Redaktør på Engelskfaget Mellemtrin
Evgeniy Matkovskyi
Web Developer
Thomas Meng
Implementeringskonsulent og redaktør på Idrætsfaget
Thomas Mogensen
Korrekturlæser
Stephanie Munch Jensen
Development Team Lead
Eva Müller
Redaktør på Billedkunstfaget
Søren Kasper Müller
Servicemedarbejder
Ann-Birthe Overholt Nicolaisen
It-didaktisk konsulent
Anders Nielsen
Projektleder
+4531451195
an@clioonline.dk
Anders Peter Nielsen
Implementeringskonsulent
+4529767374
anders@clioonline.dk
Kennet Just Nielsen
Læremiddelkonsulent
+4531606062
kennet@clioonline.dk
Niels Peter Nielsen
Kulturfagsredaktør
Morten Wium Olesen
Marketingskonsulent
Luna Sofie Ottosen
Korrekturlæser
Thomas Overholt
Kommunikations- og marketingchef
Anton Patrikeyev
Web Developer
Lise Kloborg Pedersen
Redaktør på Danskfaget
Maja Pedersen
Læremiddelkonsulent
+4531606063
majap@clioonline.dk
Cathrine Petersen
Uploader
Aleksey Petrichko
Web Developer
Ievgenii Poberezhnyi
Test Specialist
Dima Popovichenko
Scrum Master/Web Developer
Dorte Holmgaard Rasmussen
QA-specialist
Karina Sivgård Rasmussen
Kok
Vitaliy Ribachenko
Web Developer
Gry Riemann
Redaktør på NaturTeknologifaget
+4531451192
gry@clioonline.dk
Camilla Roos
Studentermedhjælper
Stíne Rosenbeck
Product Owner & UX/UI designer
Philip Peng Rosenthal
Videografiker
Tina Rostock
Kulturfagsredaktør
Artem Rozdorozhnuk
Scrum Master/Web Developer
Carsten Rytter Nygaard
CFO
+4521820585
crn@clioonline.dk
Christian Sandby
Redaktør på Geografifaget
Kamilla Schou-Jensen
Praktikant
Knud Sehested
Læremiddelkonsulent
+4553550386
knud@clioonline.dk
Borys Semerenko
Web Developer
Dmitri Sergejenkov
Webudvikler
Pernille Sihm
Teamleder for Illutration
Mie Borg Sirich
Redaktionsassistent på Dansk
Brian Høilund Skafte
IT-drift- og supportansvarlig
Maria Skelbæk-Bundesen
Læsepædagogisk redaktør
Victor Slavinskiy
Web Developer
Christoffer Solander
Development Team Lead
Thor Solli
Webudvikler
Ida Kvist Sommer
Piccoline
Kim Stadil
Kommunikationskoordinator
Jens Søgaard
Webudvikler
+45531453245
js@clioonline.dk
Janus Benn Sørensen
Salgs- og marketingdirektør
Thomas Askjær Sørensen
Pædagogisk redaktør for kulturfag
Thomas Tandberg Nolsøe
Testspecialist
Mike Theodorsson
Webudvikler
Martin Thomsen
Implementation Strategist
Sarah Tingleff
Redaktør på Danskfaget Mellemtrin
Odin Tribler
Development Team Lead & Chief Developer
Nicolaj Valberg Sundahl
UX/UI designer
Clara Valgaard Jørgensen
Piccoline
Anna Vaskovska
Scrum Master/Test Specialist
Maiia Vasylska
Web Developer
Lars Tran Vinding
Testspecialist
Peter Vistisen
Bogholder
31451142
pv@clioonline.dk
Lena Wienecke Andersen
Korrekturlæser
Marianne Wolter
Redaktør på HåndværkDesignfaget
Nicolai Wulff
Redaktionsassistent på Musikfaget
Axel Wyatt Finn Thorson
Webudvikler
Michael Østergaard
Læremiddelkonsulent