Redaktion

Malene H. Andersen
User experience researcher
Maja Skovrup Becher
Rettighedskoordinator
+4542606010
maja@clioonline.dk
Ane Billeskov
Redaktionsassistent
+4542606010
ane@clioonline.dk
Monica Brun
Digital redaktør, fremmedsprog og børnehaveklassen
Heine Carlsen
Digital redaktør, fremmedsprog
+4553550388
heine@clioonline.dk
Marie Danø
Redaktionschef
Nicolai de Thurah Wulff
Redaktionsassistent på Musikfaget
Anne Strand Ehlers
Administrativ redaktionschef
+4526202080
anne@clioonline.dk
Dorte Sofie Mørk Emus
Digital redaktør, børnehaveklassen og dansk
+4531451196
dortes@clioonline.dk
Esben Eriksen
Implementeringskonsulent
Maja Hansen
Digital redaktør, fremmedsprog
+4531451196
majah@clioonline.dk
Anders Hyldig
Forlagschef
Ditte C. Jensen
Teamleder for sprog og børnehaveklassen
Stine Johannsen
Korrekturlæser
Malene L. Jørgensen
Digital redaktør, dansk
+4531451196
malenej@clioonline.dk
Simone Klitgaard Knudsen
Uploader
Nadja Brix Koch
Uploader
Maja Konstmann
Korrekturlæser
Louise Bødker Lindkvist
Digital redaktør, praktisk-musisk
+4560815577
louiseb@clioonline.dk
Casper Lohman
Digital redaktør, naturfag
+4531455806
clj@clioonline.dk
Birgitte Brøchner Mathiasen
Digital redaktør, fremmedsprog
Thomas Meng
Digital redaktør, praktisk-musisk
Eva Müller
Digital redaktør, praktisk-musisk
+4531451192
eva@clioonline.dk
Ann-Birthe Overholt Nicolaisen
It-didaktisk konsulent
Niels Peter Nielsen
Digital redaktør, kulturfag
+4531451192
niels@clioonline.dk
Lise Kloborg Pedersen
Digital redaktør, dansk
+4531451196
lisek@clioonline.dk
Gry Riemann
Teamleder for naturfag, kulturfag og praktisk-musisk
+4550592964
gry@clioonline.dk
Tina Rostock
Digital redaktør, kulturfag
+4531451192
tina@clioonline.dk
Thomas Askjær Sørensen
Digital redaktør, kulturfag
+4531451192
tas@clioonline.dk
Sarah Tingleff
Digital redaktør, dansk
+4531451196
sarah@clioonline.dk
Marianne Wolter
Digital redaktør, praktisk-musisk