Redaktion

Lise Andersen-Alstrup
Projektleder
+4531177770
lise@clioonline.dk
Ane Billeskov
Redaktionsassistent
Monica Brun
Redaktør på Engelskfaget Indskoling
Heine Carlsen
Redaktør på Tyskfaget Udskoling
+4553550388
heine@clioonline.dk
Marie Danø
Pædagogisk redaktionschef
Anne Strand Ehlers
Administrativ redaktionschef
+4526202080
anne@clioonline.dk
Esben Eriksen
Redaktør på Biologifaget
Maja Skovrup Frisk
Rettighedskoordinator
+4531451173
maja@clioonline.dk
Anders Groth
Redaktør på Musikfaget
+4553553840
andersg@clioonline.dk
Maja Hansen
Redaktør på Engelskfaget Udskoling
+4531451196
majah@clioonline.dk
Anders Hyldig
Forlagschef
Pia G. Skov Jacobsen
Redaktør på Tyskfaget Mellemtrin
Ditte C. Jensen
Pædagogisk projektleder
Malene L. Jørgensen
Redaktør på Danskfaget Udskoling
+4531451173
malenej@clioonline.dk
Louise Bødker Lindkvist
Redaktør på Madkundskabsfaget
+4553550389
louiseb@clioonline.dk
Casper Lohman
Redaktør på FysikKemifaget
+4531455806
clj@clioonline.dk
Birgitte Brøchner Mathiasen
Redaktør på Engelskfaget Mellemtrin
Eva Müller
Redaktør på Billedkunstfaget
Ann-Birthe Overholt Nicolaisen
It-didaktisk konsulent
Anders Nielsen
Projektleder
+4531451195
an@clioonline.dk
Anders Peter Nielsen
Implementeringskonsulent
+4529767374
anders@clioonline.dk
Niels Peter Nielsen
Kulturfagsredaktør
Lise Kloborg Pedersen
Redaktør på Danskfaget
Stine Jul Rasmussen
Kulturfagsredaktør
Gry Riemann
Redaktør på NaturTeknologifaget
+4531451192
gry@clioonline.dk
Trine Risom-Andersen
Læsepædagogisk projektleder
Christian Sandby
Redaktør på Geografifaget
Thomas Askjær Sørensen
Pædagogisk redaktør for kulturfag
Marianne Wolter
Redaktør på HåndværkDesignfaget